Ve školní družině se snažíme být hlavně venku a zkoumat okolí školy. Děláme výpravy do lesa, na louky, za zvířaty na farmě.  Objevujeme Nadějkov a snažíme se i něco vylepšit. Když jsme uvnitř, tak kutíme, malujeme, hrajeme hry, čteme si, budujeme města z lega, lanovky z Merkuru.)

Kaštanování máme moc rádi. Den kdy kaštánek spadne ze stromu a vyloupne se je pro mnohé děti velká radost. Zvířátka z kaštánků dělá každý. My kaštánky objevujeme, zkoumáme, krájíme, děláme z nich kostičky, prohrabujeme se v nich, děláme z nich cestičky k našim kamarádů na družinovém koberci, navlékáme na šňůrku, koupeme se v nich. Zkoušíme jestli plavou, atd…… atd.) Máte nějaký další nápad? Kaštánky nakonec končí u zvířátek v lese.

Lovíme špačky – Hra tlučení špačků je nízkonákladová zábava pro děti i dospělé. Začali jsme s dětmi přípravu na mistrovství světa.

Zima a sníh. To máme rádi!

Pustili jsme se do objevování dob dávných. Egypt a balzamování, objevování pyramid, archeologie,… Naučili jsme se obvazovat a jak ošetřit mumii.

Stavíme vesničku pro skřítky

Zkoušíme společně malovat

Stavíme mrakodrapy

Pokud je špatné počasí stáváme se opraváři.

Tvoříme nové světy