Milí návštěvníci,

tato stránka se věnuje základním principům naší školy, kterými se řídíme a vědomě se je snažíme předat našim žákům. Další část stránky tvoří slovníček pojmů, kde se můžete dozvědět více o metodách, kterých využíváme. Stránky budeme postupně doplňovat.

Základní principy naší školy jsou

• Vzájemný respekt žáků, učitelů a všech zaměstnanců
  • Otevřenost
  • Smysluplnost a propojenost učiva
  • Svoboda a zodpovědnost
  • Samostatnost a nezávislost
  • Pohyb v učení
  • Radost z objevování
  • Společná i samostatná práce
  • Učení venku
  • Řád
  • Partnerský přístup
  • Ticho, klid, mír
  • Připravené prostředí, která je schopné improvizace
  • Práce na soustředění žáka
  • Lidství

Nejsme Montessori škola, ale všichni naši učitelé i asistenti mají s tímto způsobem výuky zkušenosti. Využíváme bohatství, které vytvořila Maria Montessori během 50 let svého pedagogického působení.
Další velmi kvalitní a dobrou metodou pro výuku českého jazyka, kterou využíváme při výuce je Sfumato – splývavé čtení. Tutu techniku vymyslela paní PaedDr. Mária Navrátilová. Další opravdu kvalitní metodou jak na matematiku je příklad a směr prof. Milana Hejného, jak naučit děti myslet a nejen se drilovat.

Další informace naleznete na oficiální stránce www.montessori.cz

Slovníček pojmů

Rámcový vzdělávací plán