Výlet do Říčan na projektový den Voda, vodička 

Lesní školní olympiáda školkáčků.

V rámci čarodějnického týdne jsme si vyrobili čarodějnice dle vlastní fantazie a dokonce zkusili namíchat kouzelný lektvar. V pátek na lesním dni jsme týden zakončili opekáním buřtů.


První jarní dny jsme přivítali na školní zahradě! Společně jsme za pomoci přírodnin vytvořili louku, kterou jsme nechali rozkvést jarními kytičkami. Inspirovali jsme se přírodou i vlastní fantazií.


Masopust již sice proběhl, ale půst od masa a jiných dobrůtek pokračuje. Ohlédnutí na karneval ve školce, alá společný tanec, zpěv a návštěva školy. Nyní už netrpělivě vyhlížíme jaro a sledujeme každou květinku a ptáčka.

Zimní dny ve školce.

Školka vyrábí venku ježky aneb tvořivá hra v praxi a také občas pečeme dobroty.

Výlet do Písku. Sladovna vždy potěší a unaví.

Lesní den za každého počasí.)

Září to ve školce září.

Návštěva v ZOO.


Zdravý týden 23.5. – 27.5. 2022.


29.4.2022 v pátek nás navštívila policie – dopravní hřiště u školy


Laboratoř mateřské školy. Alchymisté třeste se.


13. 4. 2022 Pečení jidášů.

12. 4. 2022 Druhý lesní den

5.4. 2022 Obnovujeme tradici LESNÍHO DNE – každé úterý celé dopoledne strávíme venku a to za každého počasí, pro děti bude připraven vhodný program.


22.3. 2022 Dnešní vynášení Moreny a přinášení jara 🙂☀️

Smrt neseme ze vsi,
nové líto do vsi.
Smrt plave po vodě, 
nové léto k nám jede.


Březnová návštěva divadla Oskara Nedbala v Táboře

Při procházce se školkou jsme objevili skrytou oázu pro objevování světa .. naší novou badatelnu


7.3. 2022 – Masopustní týden jsme ve školce zakončili karnevalem. Užili jsme si společnou přehlídku masek, tanec a spoustu legrace. Každé dítě si domů odneslo diplom a kousek radostné atmosféry v podobě balónku. 

3. 12. 2021 Mikuláš, anděl a čert. Toť nerozlučná trojka. V mateřské škole se některé děti moc báli čerta, ale Mikuláš se svojí holí zakročil v čas a čerta zkrotil. Dokonce se jedna holčička odvážila čerta pohladit.

24. 10. 2021 Po roce jsme opět navštívili naší oblíbenou knihovnu. I přes počáteční problémy s výpadkem elektřiny jsme si návštěvu patřičně užili. Nejprve nám paní knihovnice přečetla podzimní příběh a poté jsme si vytvořili ježečky z listů. Nakonec jsme prozkoumali nové prostory knihovny a objevili spoustu knížek a časopisů. Knihovnu budeme navštěvovat každý týden ve čtvrtek a moc se těšíme na další strávený čas mezi knížkami.

5. 10. 2021 Hledání hub v parku a ovocné špízy. Zkoušeli jsme si udělat špízy z dobrůtek a moc se nám to dařilo. Houbaření je velký koníček. Vyšli jsme do okolí a našli krásné houby.

24. 6. 2021 Muzeum čokolády v Táboře. Dětičky z mateřské školky byly na konci roku v Táboře na výletě za čokoládou, marcipánem a zmrzlinkou

15.6. 2021 měla mateřská škola policejní školení v dopravě. Paní policistka vše hravě vysvětlila a ukázala. Děti si vyzkoušely policejní auto, neprůstřelnou vest a další.

1.6. 2021 Den dětí v mateřské škole byl opravdu vydařený. Cesta do Jistebnice za hasiči. Hasičská auta, předvádění techniky a samozřejmě zmrzlina na závěr.

V lednu i v únoru bylo venku moc hezky, ale i uvnitř jsme si to užívali. Není koza jako kozel.


Prosincové fotografie

Focení ke konci školního roku 2019/2020. I když jsou učitelé koncem roku dost unavení, nedali to na sobě znát a s pomocí výborného fotografa Ondry Maňáka udělali pár pěkných snímků na památku tohoto školního roku.


3 . 6. 2020 Malá ochutnávka z dětského dne mateřské školy.  Pro mateřskou školu jsme přichystali cestu za pokladem starého Řeháčka. Cesta byla plná úkolů a v půlce cesty byl objeven onen záhadný Řeháček, jak rýžuje zlato a hledá svůj poklad. Děti mu ho pomohli najít, a pak ho společně odnesli na konec lesa.  Oheň a buřtíky na závěr nám udělali radost.)  


– 27. 5. 2020 Dnešní den byl pro děti velkým radostným zážitkem. Dopoledne jsme opékaly s prvním stupněm buřty a s dětmi ze školky jsme si udělali výlet na statek za ovečkami, kravičkou s čerstvě narozenými telátky. Kohout chodil okolo a na vše bedlivě dohlížel. Cestou jsme zakopali poklad. Ve škole nás po návratu čekal skvělý oběd a po obědě jsme objevili roj včel. Naše paní hospodářka vyrazila domů pro včelařský oblek a jeden z odvážných žáků se vydal za dobrodružstvím s ní. Zbytek školy pozoroval vše z bezpečné vzdálenosti. Na závěr dne jsme s družinou zavítali na Korfu a zkoušeli jsme, jaké to je být po krk zahrabán.) Dnešní včelařská exkurze byla zakončena sledováním včely při sběru pylu.