Školka vyrábí venku ježky aneb tvořivá hra v praxi a také občas pečeme dobroty.

Výlet do Písku. Sladovna vždy potěší a unaví.

Lesní den za každého počasí.)

Září to ve školce září.

Návštěva v ZOO.


Zdravý týden 23.5. – 27.5. 2022.


29.4.2022 v pátek nás navštívila policie – dopravní hřiště u školy


Laboratoř mateřské školy. Alchymisté třeste se.


13. 4. 2022 Pečení jidášů.

12. 4. 2022 Druhý lesní den

5.4. 2022 Obnovujeme tradici LESNÍHO DNE – každé úterý celé dopoledne strávíme venku a to za každého počasí, pro děti bude připraven vhodný program.


22.3. 2022 Dnešní vynášení Moreny a přinášení jara 🙂☀️

Smrt neseme ze vsi,
nové líto do vsi.
Smrt plave po vodě, 
nové léto k nám jede.


Březnová návštěva divadla Oskara Nedbala v Táboře

Při procházce se školkou jsme objevili skrytou oázu pro objevování světa .. naší novou badatelnu


7.3. 2022 – Masopustní týden jsme ve školce zakončili karnevalem. Užili jsme si společnou přehlídku masek, tanec a spoustu legrace. Každé dítě si domů odneslo diplom a kousek radostné atmosféry v podobě balónku. 

3. 12. 2021 Mikuláš, anděl a čert. Toť nerozlučná trojka. V mateřské škole se některé děti moc báli čerta, ale Mikuláš se svojí holí zakročil v čas a čerta zkrotil. Dokonce se jedna holčička odvážila čerta pohladit.

24. 10. 2021 Po roce jsme opět navštívili naší oblíbenou knihovnu. I přes počáteční problémy s výpadkem elektřiny jsme si návštěvu patřičně užili. Nejprve nám paní knihovnice přečetla podzimní příběh a poté jsme si vytvořili ježečky z listů. Nakonec jsme prozkoumali nové prostory knihovny a objevili spoustu knížek a časopisů. Knihovnu budeme navštěvovat každý týden ve čtvrtek a moc se těšíme na další strávený čas mezi knížkami.

5. 10. 2021 Hledání hub v parku a ovocné špízy. Zkoušeli jsme si udělat špízy z dobrůtek a moc se nám to dařilo. Houbaření je velký koníček. Vyšli jsme do okolí a našli krásné houby.

24. 6. 2021 Muzeum čokolády v Táboře. Dětičky z mateřské školky byly na konci roku v Táboře na výletě za čokoládou, marcipánem a zmrzlinkou

15.6. 2021 měla mateřská škola policejní školení v dopravě. Paní policistka vše hravě vysvětlila a ukázala. Děti si vyzkoušely policejní auto, neprůstřelnou vest a další.

1.6. 2021 Den dětí v mateřské škole byl opravdu vydařený. Cesta do Jistebnice za hasiči. Hasičská auta, předvádění techniky a samozřejmě zmrzlina na závěr.

V lednu i v únoru bylo venku moc hezky, ale i uvnitř jsme si to užívali. Není koza jako kozel.


Prosincové fotografie

Focení ke konci školního roku 2019/2020. I když jsou učitelé koncem roku dost unavení, nedali to na sobě znát a s pomocí výborného fotografa Ondry Maňáka udělali pár pěkných snímků na památku tohoto školního roku.


3 . 6. 2020 Malá ochutnávka z dětského dne mateřské školy.  Pro mateřskou školu jsme přichystali cestu za pokladem starého Řeháčka. Cesta byla plná úkolů a v půlce cesty byl objeven onen záhadný Řeháček, jak rýžuje zlato a hledá svůj poklad. Děti mu ho pomohli najít, a pak ho společně odnesli na konec lesa.  Oheň a buřtíky na závěr nám udělali radost.)  


– 27. 5. 2020 Dnešní den byl pro děti velkým radostným zážitkem. Dopoledne jsme opékaly s prvním stupněm buřty a s dětmi ze školky jsme si udělali výlet na statek za ovečkami, kravičkou s čerstvě narozenými telátky. Kohout chodil okolo a na vše bedlivě dohlížel. Cestou jsme zakopali poklad. Ve škole nás po návratu čekal skvělý oběd a po obědě jsme objevili roj včel. Naše paní hospodářka vyrazila domů pro včelařský oblek a jeden z odvážných žáků se vydal za dobrodružstvím s ní. Zbytek školy pozoroval vše z bezpečné vzdálenosti. Na závěr dne jsme s družinou zavítali na Korfu a zkoušeli jsme, jaké to je být po krk zahrabán.) Dnešní včelařská exkurze byla zakončena sledováním včely při sběru pylu.