Více fotografií naleznete na školním facebooku.

Na krajském kole školních časopisů jsme dokázali znovu obhájit druhé místo. Gratulujeme časopisu Amos a v příštím roce zkusíme být lepší. Také to znamená postup na republikové kolo!.)

Velikonoční čas je v plném proudu a jarní rukodělný den ve škole byl plný radosti. Takoví normální fajn lidé se sešli a společně s dětmi a učiteli něco pěkného vyrobili pro své děti. Děkujeme a krásné Velikonoční svátky

Hodiny tělocviky mohou vypadat i jinak. Většina našich žáků nebyla nikdy na běžkách a šlo jim to báječně.

Divadelní představení O Smolíčkovi aneb jak Smolíček neposlechne jelena. Zlé jezinky sladce škrabající na světničku chlapečka přemluví a on jim otevře. Legenda o sv. Mikulášovi skončila také dobře. Ne vždy, ale obchází kolem jelen nebo sv. Mikuláš.

Den válečných veteránů, 11. listopad, je den věnovaný památce ukončení 1. světové války.

Rádi učíme venku. Dušičky.

Rádi učíme venku i uvnitř.

24. června 2022 – Celá škola se vydala na návštěvu do http://www.ochranafauny.cz. Ochranáři měli připravený pěkný program pro děti. Spousta informací o zvířátkách z úst odborníků i prohlídka voliér a výběhů.

1. června 2022 – DEN DĚTÍ A MALÁ ŠKOLNÍ OLYMPIÁDA – den plný pohybu, her a výkonů zakončený nanukem. Olympiáda prověřila naše žáky ve fotbale, běhu na 50 metrů, hodu na cíl a hodu do dálky. Tuto sportovní událost naši žáci pojali velice sportovně a fair play. Součást dne byla ochutnávka ovocných specialit z ruky paní ředitelky Jany. Na závěr jsme všichni dostali sladkou odměnu.


Zdravý týden 23.5. – 27.5. 2022 jsme začali výletem do Tábora. Cvičíme. Jíme zdravě a poznáváme zdravé potraviny. Malujeme a snažíme se plnit různé úkoly pro naši lepší kondici.


4. května 2022 jsme jeli na výlet do Prahy.


13. duben 2022 byl bohatým dnem. Podívejte se sami na to, jak krásný den může být. Přidali jsme se k akci UKLIĎME SI ČESKO a pustili jsme se proti proudu Nadějkovského potoka. Cestou jsme objevili nejen odpadky, ale příroda nás odměňovala na každém kroku. Odpoledne jsme přivítali hosty z obce, děti, rodiče a přátele na slavnostním otevření nové školní zahrady. Jarní dílna znovu ukázala, jak máme šikovné děti.

Vánoční video naší školy.

25.11. 2021 – měsíc před Vánoci se v prostorách školní jídelny znovu otevřely dveře pro rodiče a děti. Adventní dílna nám připomíná, že se blíží svátky vánoční. Připravujeme se na ně adventním časem.

8.11. – 9.11. 2021 – jsme pekli chleba. Paní učitelka Jitka přinesla vše potřebné k přípravě těsta. Občas je lepší to co nám učebnice říkají vyzkoušet prakticky. Je to zábava a nikdy na to nezapomenete.

13.9. – 18.9. 2021 – plavecký výcvik v Sušici se po dlouhé době virové opravdu vyvedl. Spali jsme v nově rekonstruované budově Roušalka kousek od plaveckého stadionu. Sušice je branou do Šumavy a opravdu krásným městem k životu. Děti plavaly každý den. Chodili jsme na výlety a hřiště. Také jsme si užívali zmrzlinu a jiné dobroty, kterými nás zásobili rodiče.

19.8 – 23.8. 2021 – prázdninový kemp školy na téma „plavba“ jsme společně prožili v půli července. Bylo to pět krásných slunečných dní, ve kterých jsme stačili vyplout na moře, ztroskotat a navštívit několik ostrovů plných dobrodružství. Nabarvili jsme si pruhovaná námořnická trička, svázali si vlastní lodní zápisník, udělali jsme si u školy ohniště a opékali si na něm buřty. Na Stračím vrchu jsme našli naleziště vzácné hlíny, ze které jsme si vyrobili různé misky a jiné výrobky. Na okraji lesa Řeháčkovina jsme lupami i pouhým okem zkoumali vše živé z rostlinné i živočišné říše a pomocí klíčů a atlasů jsme určovali nalezené druhy. Čtvrtý den jsme podnikli celodenní výšlap k židovskému hřbitovu u Zvěstonína, kde jsme našli tajný vzkaz, který nám prozradil umístění tajné laboratoře znečišťující vody naší planety. A snad největším zážitkem byl samý závěr. Nejdříve jsme splnili několik úkolů, kdy jsme zúročili dovednosti, které jsme se předešlé dny naučili – jako rozdělání ohně, poznávání rostlin, vyvažování na váhách apod. Potom jsme našli tajnou laboratoř i s šíleným vědcem a zneškodnili jsme nebezpečné tekutiny, které by znečistili všechno vodstvo naší Země. Skončilo to dobře, zachránci byli odměněni medailemi a zbyli nám krásné vzpomínky.

29. 6. 2021 jsme se krásně rozloučili se školním rokem. Díky všem kdo přišli. Díky za společnou přípravu. Díky za Moniku, která opouští naši školu a první stupeň.  Mějte krásné prázdniny!

23. 6. 2021 jsme podnikli poslední velký výlet. Na toto město měl vliv hlavně rod Rožmberků. Náš příchod do tohoto městečka, také značně ovlivnil Soběslav i jeho obyvatele. Doufáme, že historicky pozitivně.) Navštívili jsme dvě muzea. Rožmberský dům v Soběslavi nás přivítal s expozicí zvířat, brouků, motýlů, ptáků a se spoustou užitečných informací.  Blatské Muzeum v Soběslavi nám nabídlo krásnou práci s obrazy táborských umělců. Paní galeristka a její výklad děti velice zaujala.

15. 6. 2021 škola ve spolupráci s policií připravila dopoledne pro děti. Hlavním tématem mělo být naučit děti, jak se chovat v dopravě. Nakonec děti nejvíce zajímalo policejní auto, houkačky, blikačky, náramky, teleskopický obušek, neprůstřelná vesta. Velice napjatě čekal jeden žák na test přítomnosti drog. Během čekání na test se žák přiznal ke všem deliktům. Paní policistka to přijala jako polehčující okolnost. Na dopravním hřišti měla paní policistka velkou radost.  Žáci velice dobře pochopili řízení křižovatky policistou.

1. 6. 2021 jsme prožili krásný Den dětí na pouti do Jistebnice. Cestou jsme měli výklad o lese a květinách od paní ředitelky. Také jsme potkali lesní dělníky. Ukázali nám, jak se sázejí stromky. Pan zahradník Jirka Souček z Hodkova nás pozval do svého zahradnického ráje. Před Jistebnicí jsme objevili padlý strom. Cestu jsme zakončili na zmrzlině u obecního úřadu a pak jsme jeli autobusem zpět a všichni se moc těšili na pizzu ve školní jídelně.)

29. 3. a 30. 3. 2021 jsme s dětmi dělali košíčky z proutí na Velikonoce. Všichni si odnesli pěkný koš a udělalo nám velkou radost, když jsme je pak viděli vystavené po Nadějkově.

30. 9. 2020 paní ředitelka Jana uspořádala výlet do Sladovny v Písku. V dobách Covid strachu jsme se dokázali výborně bavit a ukázat světu, že se nebojíme. Roušky jsme sice museli mít, ale i tak to stálo za to.

9. 9. 2020 jsme si udělali výlet na golfové hřiště v Alenině Lhotě. Jeli s námi všechny školní děti. Na hřišti jsme si zapůjčili golfové hole a míčky, koupili zmrzlinu a hurá zpět krásnou cestou okolo Boučí do Nadějkova.

25. 6. 2020 jsme se učili dělat domeček pro škvory. Rozluštili jsme starou nepravdivou báji o škvorech, kteří lezou lidem do uší. Zjistili jsme, že škvor umí létat. Škvor velice miluje mšice, a proto pokud se vám mšice přemnoží, neváhejte pozvat škvoří rodinku a postavit jim domeček.

Focení ke konci školního roku 2019/2020. I když jsou učitelé koncem roku dost unavení, nedali to na sobě znát a s pomocí výborného fotografa Ondry Maňáka udělali pár pěkných snímků na památku tohoto školního roku.


1. 6. 2020 Den dětí se vydařil. Sluníčko nás hřálo a na startovní linii se seřadil postupně celý tým prvního stupně. Jeden ze závodníků prohlásil, že nezávodí a skončil na krásném druhém místě. Všichni závodníci byli odměněni ztuhlým mlsem na tyčce. Po závodě “Tour de zahrada” jsme se rozdělili na dvě skupiny. V čele pelotonu první skupiny kraloval pan učitel Tomáš, název stíhací skupiny byl “Modlíkovriders”. Druhý peloton zvolil směr Řeháčkovina s hlavními lídry Káťou a Jeníkem. Krycí jméno skupiny “Řeháčekbears”.