29. 6. 2021 jsme se krásně rozloučili se školním rokem. Díky všem kdo přišli. Díky za společnou přípravu. Díky za Moniku, která opouští naši školu a první stupeň.  Mějte krásné prázdniny!

23. 6. 2021 jsme podnikli poslední velký výlet. Na toto město měl vliv hlavně rod Rožmberků. Náš příchod do tohoto městečka, také značně ovlivnil Soběslav i jeho obyvatele. Doufáme, že historicky pozitivně.) Navštívili jsme dvě muzea. Rožmberský dům v Soběslavi nás přivítal s expozicí zvířat, brouků, motýlů, ptáků a se spoustou užitečných informací.  Blatské Muzeum v Soběslavi nám nabídlo krásnou práci s obrazy táborských umělců. Paní galeristka a její výklad děti velice zaujala.

15. 6. 2021 škola ve spolupráci s policií připravila dopoledne pro děti. Hlavním tématem mělo být naučit děti, jak se chovat v dopravě. Nakonec děti nejvíce zajímalo policejní auto, houkačky, blikačky, náramky, teleskopický obušek, neprůstřelná vesta. Velice napjatě čekal jeden žák na test přítomnosti drog. Během čekání na test se žák přiznal ke všem deliktům. Paní policistka to přijala jako polehčující okolnost. Na dopravním hřišti měla paní policistka velkou radost.  Žáci velice dobře pochopili řízení křižovatky policistou.

1. 6. 2021 jsme prožili krásný Den dětí na pouti do Jistebnice. Cestou jsme měli výklad o lese a květinách od paní ředitelky. Také jsme potkali lesní dělníky. Ukázali nám, jak se sázejí stromky. Pan zahradník Jirka Souček z Hodkova nás pozval do svého zahradnického ráje. Před Jistebnicí jsme objevili padlý strom. Cestu jsme zakončili na zmrzlině u obecního úřadu a pak jsme jeli autobusem zpět a všichni se moc těšili na pizzu ve školní jídelně.)

29. 3. a 30. 3. 2021 jsme s dětmi dělali košíčky z proutí na Velikonoce. Všichni si odnesli pěkný koš a udělalo nám velkou radost, když jsme je pak viděli vystavené po Nadějkově.

30. 9. 2020 paní ředitelka Jana uspořádala výlet do Sladovny v Písku. V dobách Covid strachu jsme se dokázali výborně bavit a ukázat světu, že se nebojíme. Roušky jsme sice museli mít, ale i tak to stálo za to.

9. 9. 2020 jsme si udělali výlet na golfové hřiště v Alenině Lhotě. Jeli s námi všechny školní děti. Na hřišti jsme si zapůjčili golfové hole a míčky, koupili zmrzlinu a hurá zpět krásnou cestou okolo Boučí do Nadějkova.

25. 6. 2020 jsme se učili dělat domeček pro škvory. Rozluštili jsme starou nepravdivou báji o škvorech, kteří lezou lidem do uší. Zjistili jsme, že škvor umí létat. Škvor velice miluje mšice, a proto pokud se vám mšice přemnoží, neváhejte pozvat škvoří rodinku a postavit jim domeček.

Focení ke konci školního roku 2019/2020. I když jsou učitelé koncem roku dost unavení, nedali to na sobě znát a s pomocí výborného fotografa Ondry Maňáka udělali pár pěkných snímků na památku tohoto školního roku.


1. 6. 2020 Den dětí se vydařil. Sluníčko nás hřálo a na startovní linii se seřadil postupně celý tým prvního stupně. Jeden ze závodníků prohlásil, že nezávodí a skončil na krásném druhém místě. Všichni závodníci byli odměněni ztuhlým mlsem na tyčce. Po závodě “Tour de zahrada” jsme se rozdělili na dvě skupiny. V čele pelotonu první skupiny kraloval pan učitel Tomáš, název stíhací skupiny byl “Modlíkovriders”. Druhý peloton zvolil směr Řeháčkovina s hlavními lídry Káťou a Jeníkem. Krycí jméno skupiny “Řeháčekbears”.