Otevřená škola v Nadějkově vytváří pro děti celoroční program akcí (divadla, plavecký výcvik, tábor, čtení, oslavy svátků, …).

Seznam plánovaných akcí:

 • 23.6. 2022 – ŠKOLNÍ VÝLET do STANICE PRO ZRANĚNÉ ŽIVOČICHY Ochrany Fauny ČR v HRACHOVĚ.
 • 29.6.2022 – ZAHRADNÍ SLAVNOST A SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU – od 15 hod na školní zahradě. Předběžný program:
  • Pasování na čtenáře
  • Loučení s předškoláky
  • Pasování na prvňáky
  • Loučení s páťáky
  • Zpěvy a básně a možná i něco navíc
  • Slavnostní předání vysvědčení
  • Společná radost a zábava
  • Výstava dětských děl
  • Přespávání dětí a učitelů ve škole (v MŠ pouze předškoláci)
  • Občerstvení a večerní pečení buřtů s učiteli😊
 • 30.6.2022 – poslední den školy a hledání prázdnin s vycházkou na zmrzlinu

Letní prázdninový kemp:

Během letních prázdnin bude opět letní kemp. V letošním roce není financován z MŠMT. Škole se podařilo získat finance z MAPu. Zdarma budou mít děti program, rodiče platí pouze stravu. Doučovací kemp se uskuteční od 18. do 22.7.2022, v čase od 8 do 16 hodin. V případě zájmu prosím pište. Během 14 dnů dáme dětem předběžné přihlášky.
(pozn. Mateřská škola bude v provozu do 22.7.2022)

Plavecký výcvik: Plavecký výcvik se v příštím školním roce 2022/2023 uskuteční od 18. do 23.6.2023.

Prosím sledujte aktuální informace.

Školní program, který již proběhl:

 • 17.6.2022 – FOCENÍ VENKU – když nebude pršet, fotíme se. Varianta: třída, jednotlivec, sourozenci, skupinky.
 • 23.-27.5.2022 ZDRAVÝ TÝDEN zaměříme se na:
  • ZDRAVÝ POHYB – každý den nás ráno čeká rozcvička a posílili jsme hodiny tělocviku o 2 týdně. PROSÍM, AŤ SI DĚTI PŘINESOU KARIMATKU (KDO NEMÁ, NĚCO MU PŮJČÍME)
  • ZDRAVÉ JÍDLO – kuchyně vaří tento týden ještě zdravěji😊 Zařadíme také mnohem více zeleniny. Objednaný máme ochutnávku různých druhů zeleniny a ovoce k projektu „Ovoce do škol“. Čeká nás vlastní vaření – příprava pomazánky o pracovních činnostech.
  • ZDRAVÉ A BEZOBALOVÉ SVAČINY – prosíme o vaše zapojení! Zkuste dávat dětem pestré a zdravé svačiny, více zeleniny a ovoce a k pití vodu. Výzva pro nás všechny je: BEZOBALOVÁ SVAČINA. Svačina v boxu nepotřebuje igelitové sáčky a alobal. Zkusme se zamyslet a mít svačinu bez obalů, nebo pouze s minimem. Celý týden budeme obaly od svačin sbírat, nakonec je zvážíme a budeme porovnávat v dalším týdnu…

Další výzvy pro zdravý týden:

 1. DO ŠKOLY PĚŠKY nebo  NA KOLE – kdo může, ať chodí pěšky, nebo jede na kole….
 2. TÝDEN OFF LINE aneb DIGIDETOX – omezení nebo dokonce absence MOBILŮ, TABLETŮ, POČÍTAČŮ A TELEVIZE
 • ZDRAVÁ DUŠE – NA KAŽDÝ DEN JSME ZAŘADILI ZPĚV😊 Rovněž budeme každý den vyjadřovat své rozpoložení a pocity MALBOU, společnou na velké desky, které budou vystaveny na školní zahradě. Prosím, aby děti měly staré velké tričko, které se může zničit či umazat. Děkuji.
  • SPOLEČNÁ ZDRAVÁ SNÍDANĚpátek 27.5.2022 – sraz v 7.30 hod ve škole, abychom mohli společně s dětmi připravovat. Pokud nám pošlete nějakou zdravou dobrotu, budeme rádi😊 Součástí snídaně je anglická konverzace o jídle😊
 • 1. 6.2022 – DEN DĚTÍ A MALÁ ŠKOLNÍ OLYMPIÁDA – den plný pohybu, her a výkonů zakončený nanukem. Děti budou potřebovat pouze sportovní oblečení. Učivo nechají tuto středu doma.
 • 6.6. 2022 – DON Tábor a představení BOJ O OHEŇ – od 1.do 3.6. vybíráme 112,- Kč (80,- vstupné a 32,- autobus). Družina odchází v 7.30 hod ze školy, lze přijít na 7.35 hod na zastávku. Návrat ve 13.15 hod do Nadějkova na pozdější oběd. S Sebou: vhodné oblečení do divadla, pití, svačinu a drobné na zmrzlinu. Pokud nechcete oběd, nebo bude vaše dítě zůstávat v Táboře, odhlaste si prosím včas oběd. Děkuji.
 • 10.6.2022 – DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ PRO 4. ROČNÍK – trénink a zkoušky na průkaz cyklisty. Sraz čtvrťáků v 6.45 hod na zastávce autobusu. Oběd bude ten den pro čtvrťáky odhlášen. Návrat pravděpodobně autobusem ve12.40 nebo 13.35 hod, dle situace na hřišti. S sebou sportovní oblečení, pití, jídlo včetně oběda, cyklistickou helmu, případně cyklistické rukavice.
 • PO 11.4. 14-16 hod – ZÁPIS DO ZŠ – 2. část
 • ST 13.4. 7.30 – 9.00 SPOLEČNÁ SNÍDANĚ žáků a učitelů. Zajištěno bude: pečivo, máslo, med, čaj, marmeláda, sýr. Uvítáme buchtu nebo jinou dobrotu😊
 • ST 13.4. 9.00 – 11.50 zapojili jsme se do akce UKLIĎME SI ČESKO – půjdeme uklízet přírodu proti proudu Nadějkovského potoka. Děti potřebují pohodlné sportovní oblečení a hodit se budou pracovní rukavice
 • ST 13.4. 15.00 – 18.00 JARNÍ DÍLNA A OTEVŘENÍ ZAHRADY
 • ST 20.4. – NÁVŠTĚVA KNIHOVNY V MILEVSKU – odjezd v 6.46 hod autobusem, sraz na zastávce na náměstí. Návrat autobusem ve 12.20 hod z Milevska a pozdní oběd ve škole ve 13 hod.
 • PÁ 22.4. – DEN ZEMĚ
 • ČT 28.4. – AUTORSKÉ ČTENÍ s OLGOU ČERNOU
 • PÁ 29.4. – DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ s Policií ČR u školy
 • 2.5. a 16.5.  – ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY – pondělí 2.5. a 12.5.2022 od 14 do 16 hod, případně po dohodě v jiný termín. (Předcházet mu bude Den otevřených dveří ve školce 20 a 25.4.2022)
 • ST 4. 5. – VÝLET DO PRAHY (odložený výlet z prosince)
 • Květen – Beseda Jaké je to být nevidomým?, spojená s autorským čtením s MARKÉTOU VÍTKOVOU z knihy Narozeninová kočka v KNIHOVNĚ V NADĚJKOVĚ
 • PO 23.5. – divadelní představení Mach a Šebestová v DON Tábor, odjezd v 7.42 hod autobusem, sraz v družině nebo v 7.35 hod na zastávce. Návrat ve 12.40 z Tábora a pozdní oběd ve škole.

Organizace školního roku 2021/2022 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách
a konzervatořích:

Share this Page