Zdravý týden v Nadějkovské škole

Admin/ 23 května, 2022/ Aktuální informace

 • 23.-27.5.2022 ZDRAVÝ TÝDEN zaměříme se na:
  • ZDRAVÝ POHYB – každý den nás ráno čeká rozcvička a posílili jsme hodiny tělocviku o 2 týdně. PROSÍM, AŤ SI DĚTI PŘINESOU KARIMATKU (KDO NEMÁ, NĚCO MU PŮJČÍME)
  • ZDRAVÉ JÍDLO – kuchyně vaří tento týden ještě zdravěji😊 Zařadíme také mnohem více zeleniny. Objednaný máme ochutnávku různých druhů zeleniny a ovoce k projektu „Ovoce do škol“. Čeká nás vlastní vaření – příprava pomazánky o pracovních činnostech.
  • ZDRAVÉ A BEZOBALOVÉ SVAČINY – prosíme o vaše zapojení! Zkuste dávat dětem pestré a zdravé svačiny, více zeleniny a ovoce a k pití vodu. Výzva pro nás všechny je: BEZOBALOVÁ SVAČINA. Svačina v boxu nepotřebuje igelitové sáčky a alobal. Zkusme se zamyslet a mít svačinu bez obalů, nebo pouze s minimem. Celý týden budeme obaly od svačin sbírat, nakonec je zvážíme a budeme porovnávat v dalším týdnu…

Další výzvy pro zdravý týden:

 1. DO ŠKOLY PĚŠKY nebo  NA KOLE – kdo může, ať chodí pěšky, nebo jede na kole….
 2. TÝDEN OFF LINE aneb DIGIDETOX – omezení nebo dokonce absence MOBILŮ, TABLETŮ, POČÍTAČŮ A TELEVIZE
 • ZDRAVÁ DUŠE – NA KAŽDÝ DEN JSME ZAŘADILI ZPĚV😊 Rovněž budeme každý den vyjadřovat své rozpoložení a pocity MALBOU, společnou na velké desky, které budou vystaveny na školní zahradě. Prosím, aby děti měly staré velké tričko, které se může zničit či umazat. Děkuji.
  • SPOLEČNÁ ZDRAVÁ SNÍDANĚpátek 27.5.2022 – sraz v 7.30 hod ve škole, abychom mohli společně s dětmi připravovat. Pokud nám pošlete nějakou zdravou dobrotu, budeme rádi😊 Součástí snídaně je anglická konverzace o jídle😊