Čtvrteční Adventní dílny mohou zúčastnit rodiče a dospělí pouze s ukončeným očkováním, nebo do 180 dnů po prodělaném Covidu 19.

Admin/ 22 listopadu, 2021/ Aktuální informace

Vzhledem ke změně opatření MZd ČR se čtvrteční Adventní dílny mohou zúčastnit rodiče a dospělí pouze s ukončeným očkováním, nebo do 180 dnů po prodělaném Covidu 19.

Samotesty již nejsou možné. Pro ostatní nabízíme možnost využít venkovní přístřešek na zahradě, kde jsou stoly a lavice. Venkovním tvůrcům zajistíme horký čaj a vlídné slovo😊

Jaký bude postup, pokud by mělo vaše dítě při školním testování pozitivní ATG test:

1. Zachovejme klid, spolehlivost testů je 60-75%.
  2. Kontaktujeme Vás a bude potřeba, abyste si dítě vyzvedli co nejdříve.
  3. Kontaktujte svého pediatra, aby Vám zadal žádanku na PCR test do systému. Následně se můžete vypravit na test.
  4. Pokud dítě nechcete PCR testovat, zůstává doma 14 dnů v karanténě.
  5. Dítě by mělo podstoupit PCR test pro ověření pozitivity. V testovacím centru v Nemocnici Tábor vyjednal Jihočeský kraj, že v pondělí a úterý dopoledne budou testováni žáci, kterým vyšel ve škole pozitivní ATG. V podstatě se nedá do centra dovolat a on-line rezervační systém je plný na několik dnů dopředu. Takže testování dítěte proběhne bez rezervace.
  6. V případě, že bude mít dítě PCR test negativní, vrací se do školy (výsledky by měly být do 48 hod)
  7. Nikdo z žáků a učitelů, kteří mají v pondělí rádo negativní ATG test nejde do karantény a může probíhat výuka.

Testovat se bude každé pondělí a můj osobní odhad je minimálně do konce roku 2021, pravděpodobněji déle.

Vzhledem k tomu, že bychom rádi zůstali otevřenou školou, budou se dobrovolně testovat i zaměstnanci školy, včetně očkovaných.

Dnes byly všechny testované osoby NEGATIVNÍ.

V příloze je dokument MŠMT s informacemi.

Přeji vše dobré