Vážení rodiče,

Admin/ 27 července, 2021/ Aktuální informace

zdravím Vás ze školy a dodatečně děkuji za květiny a dárečky na konci školního roku.

V červnu dal kolega Mgr. Tomáš Souček výpověď kvůli zdravotním problémům. Na jeho místo nastoupí Mgr. Jitka Krajčová, která bude třídní učitelkou II. třídy – 3.,4. a 5.ročník.

Vychovatel Bc. Ján Krajč nastupuje na rodičovskou dovolenou, nadále povede kroužek Tesařík a výuku Informatiky. Do školní družiny nastoupí jako vychovatelka Bc. Alice Kotalíková.

Stále máme naplánovaný plavecký výcvik a ozdravný pobyt v Sušici od 12. do 17.9.2021. Cena pobytu vychází na 3.200,-Kč pro žáky 1., 2. a 5.ročníku a zahrnuje ubytování, stravu 5xdenně, jízdné na výlet v Sušici a plavecký výcvik. Žáci 3.-4. ročníku mají plavecký výcvik hrazený státem  a cena za pobyt je 2.830,- Kč. Dopravu do Sušice a zpět hradí škola. Doufám, že výcvik stihneme realizovat před zpřísněním opatření. Škola bude po výcviku vystavovat potvrzení o absolvování výcviku či ozdravného pobytu, jak budete potřebovat pro pojišťovny či ČSSZ.

Rozvrhy, plán akcí a seznam věcí, co potřebují děti do školy, Vám zašleme poslední týden v srpnu. Vše bude i na webových stránkách školy. 

Předběžně avizuji, že školám přišel pokyn, že se žáci budou 1. (2.9. prvňáci), 6. a 9.9. testovat. Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotí výsledky a rozhodne, jak dál. V červenci by měly být zveřejněny ministerstvem zdravotnictví možné varianty dalšího postupu na podzim.

V tuto chvíli vůbec nevíme, co bude platit. Pokud s opatřeními nebudete souhlasit, prosím, ozvěte se a domluvme se ve škole, jak budeme při vzdělávání dětí postupovat dál. Protestovat u nás můžete, ale přínosnější bude obrátit se na soud. My jsme se obrátili s připomínkami na MŠMT. Zatím bez odezvy…

Zrovna na školní zahradě končí prázdninový kemp, kterého se zúčastnilo 16 dětí. Ozývá se zpěv, potlesk a radostné halasení. Jsem ráda, že jsme mohli díky ochotě Jitky Krajčové a Ivy Rynešové dětem zajistit týden hravého činnostního učení a posilování sociálních dovedností.

Přeji Vám klidné prázdniny a pěknou dovolenou!

Jana Průšová