Výlet do Prahy

Admin/ 10 listopadu, 2022/ Aktuální informace

Ve středu 16.11. pojedeme na plánovaný den s odborníkem mimo školu – výlet do Prahy. Čeká nás 4 – hodinové putování Prahou s průvodkyní. Tentokrát se zaměříme na Pražský hrad. Plánovanou zastávkou je i Národní třída a připomínka 17. listopadu 1989. 

Sraz je v 7.30 hod na zastávce v Nadějkově. Jedeme autobusem v 7.42 hod. Z Tábora pokračujeme expresem v 8.39 hod.

Vracíme se v 16.04 z Prahy a následně v 17.40 hod z Tábora. Příjezd do Nadějkova je v 18.16 hod. 

Po příjezdu do Nadějkova ještě zapálíme svíčky u pomníku na náměstí, abychom si v předvečer 17. listopadu připomněli Den boje za demokracii a svobodu. Pokud budou mít děti červenou svíčku s víčkem s sebou, bude to prima.

Akce je součástí vzdělávání a účast je pro žáky povinná.

Náklady na cestu a průvodkyni jsou hrazeny z projektu Nadějkovská kvalitní škola a školka III, získaného v tzv. Šablonách III (Operační program Věda – Výzkum – Vzdělávání).

S sebou děti potřebují:
vhodné oblečení do města dle počasí, pití, jídlo a kapesné dle vašeho uvážení. V případě deštivé předpovědi i pláštěnku/ nepromokavou bundu. Budeme se pohybovat převážně venku, takže se budou hodit čepice a tenké rukavice adekvátní počasí.

V případě dotazů se neváhejte zeptat třídních učitelů.

Děkuji a přeji pěkné dny!